Kamieniarstwo Puchalscy

Dlaczego warto nam zaufać?

Ponieważ od wielu lat, świadomie planujemy nasze działania zapewniając najwyższą jakość usług.

Co jest dla nas ważne?

  • Materiały
  • Wzornictwo
  • Precyzja
  • Jakość i uczciwość
  • Ludzie = Fachowcy
  • Realizacja

Jak pracujemy

Materiały

Najwyższej jakości materiały sprowadzamy tylko od zaufanych dostawców. Zanim przyjmiemy dostawę, starannie oglądamy każdą płytę upewniając się, że nie ma skaz i przebarwień, a struktura kamienia jest jednolita.

Wzornictwo

Dysponujemy zasobami kilkuset własnych projektów, które prezentujemy naszym klientom. Doradzamy, modyfikujemy, kreujemy. Szczególną satysfakcję odczuwamy jednak wtedy, gdy realizujemy pomysł własny klienta. W naszych projektach zwracamy uwagę na zachowanie proporcji oraz na estetykę i kompozycję.

Precyzja

Po rozplanowaniu projektu na płytach, elementy nagrobka są wycinane piłą diamentową zwaną cyrkularką. Dobra kalibracja urządzeń i wysoki standard dysków powoduje, że uzyskiwane krawędzie zawsze posiadają kąty proste.

Jakość i uczciwość

Dużo uwagi poświęcamy powierzchniom polerowanym. Najlepszy efekt uzyskujemy dzięki optymalnemu dopasowaniu czasu obróbki oraz doborowi odpowiednich narzędzi i tarcz polerskich. Nasze polery wykonujemy w sposób naturalny w drodze szlifowania powierzchni. W ten sposób uzyskujemy powierzchnię polerowaną, która posiada wysoki połysk i wygląda estetycznie w długim okresie czasu. Częste praktyki takie jak skracanie czasu polerowania oraz polerowanie z użyciem środków chemicznych (natłuszczanie) prowadzą do uzyskania niskiej jakości polerów, która objawia się „zmatowieniem” granitu, szczególnie po kilku latach. My nie uznajemy takich praktyk.

Ludzie = Fachowcy

Jeden z trudniejszych etapów, to obróbka ręczna. Tu na elementach nagrobka powstają piękne fazy, rzeźbienia, półwałki, wcięcia, imitacje. Odpowiednie zaprojektowanie krzywizn to pół sukcesu. Szalenie istotne są umiejętności fachowca i jego wyczucie z jakim obrabia kamień. Aby efekty były najlepsze, do obróbki stosujemy maszyny i urządzenia renomowanych marek.

Realizacja

Montaż nagrobka odbywa się na cmentarzu. Tu uwagę zwracamy na stosowane przez nas podkłady fundamentowe oraz ramę podwójnie zbrojoną co stabilizuje pomnik i zapobiega jego pochylaniu się. Do łączenia elementów granitowych, stosujemy nowoczesne i trwałe technologie montażowe. Skutecznie i estetyczne montujemy też galanterię nagrobkową: wazony, ławki, wizerunki mosiężne itp.

Nie wiemy co to reklamacja, bo wszyscy klienci są zadowoleni! Tak rozumiemy jakość!